Warning: Parameter 2 to title_like_posts_where() expected to be a reference, value given in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy

Podsumowania Szkolnego Tygodnia Promocji Zdrowia

Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz (…)
pisał Jan Kochanowski, podkreślając, że wartość zdrowia doceniamy dopiero wtedy , gdy je stracimy. Społeczność SP2, nie czekając na zepsucie zdrowia realizuje szeroko rozumianą profilaktykę. Przez cały tydzień na różnych lekcjach podejmowane były tematy dotyczące zdrowego stylu życia. Dzieciaki tworzyły przepisy na zdrowe potrawy, poznawały utwory, podejmujące tematykę zdrowia, dyskutowały o tym, co mogą zmienić w swoim codziennym życiu.
Uczniowie wiedzą, że zdrowiu służy wiele czynników w tym:
– Aktywność i ruch;
– Zdrowa dieta;
– Odpowiednia ilość snu;
– Umiejętność radzenia sobie ze stresem.
Pod każdym z tych haseł kryje się wiele ważnych informacji, które uczniowie poznają na różne sposoby. Ale wiedza to nie wszystko. Młodzież ma świadomość zagrożeń , potrafi je wskazać, ale czy tak łatwo zrezygnuje z fast foodów, chipsów, słodkich napojów i gier komputerowych, to już inna sprawa…
Na razie siódmoklasiści mają  propozycję, aby ograniczyć w sklepiku szkolnym ilość kuszących , ale niezdrowych przekąsek, bo choć kolorowe , zdrowe kanapki są pyszne, to czasami trudno walczyć ze słabością do czegoś słodkiego. Najmłodsi wspólnie spożywają śniadania, starsi też przekonują się, że warto czasami zostać na przerwie w klasie, zjeść , a przy okazji trochę porozmawiać.
Wszyscy zaś chętnie korzystają z cudnej złotej jesieni i spędzają przerwy na boiskach, placu zabaw czy  zielonym terenie wokół szkoły.
Dziękujemy za ciekawe pomysły i zapraszamy na edycję wiosenną, Zespół Promocji Zdrowia


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function get_field() in /wp-content/themes/multimedia/functions.php:407 Stack trace: #0 /wp-content/themes/multimedia/single.php(14): render_galery() #1 /wp-includes/template-loader.php(106): include('/wp-content/the...') #2 /wp-blog-header.php(19): require_once('/wp-includes/te...') #3 /index.php(17): require('/wp-blog-header...') #4 {main} thrown in /wp-content/themes/multimedia/functions.php on line 407