Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy

Nie tylko wycieczka rowerowa

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy po raz kolejny uczestniczyła w obchodach Europejskiego  Tygodnia  Zrównoważonego Transportu i Europejskiego Dnia  bez Samochodu, którego celem jest promocja ekologicznych form mobilności, czyli poruszanie się środkami komunikacji miejskiej, rowerami lub pieszo.

Społeczność szkoły aktywnie włączyła się w realizację zaproponowanych przez miasto działań. Uczniowie oddziału przedszkolnego, klas pierwszych i drugich uczestniczyli w pogadankach z policjantami, którzy zapoznali dzieci z zasadami  bezpiecznego poruszania się.

Reprezentacja szkoły w składzie: Karolina Pietrzak, Weronika Pisula i Klaudia Wajda świetnie poradziła sobie z testem i praktycznym poruszaniem się po miasteczku ruchu drogowego, zajmując III miejsce w międzyszkolnym turnieju wiedzy o przepisach w ruchu drogowym.

Uczniowie naszej szkoły wzięli też udział w konkursie plastycznym, w którym Lena Morawska z klasy 1 c zajęła I miejsce, a  Hania Burghardt i Sebastianowi Szpot otrzymali wyróżnienia.

Dziękuję Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom za wspólną niedzielną wycieczkę rowerową i udział w pikniku.

AM