Andrzejkowa noc z matematyką w SP 2

Andrzejkowe wróżby z matematycznymi obliczeniami postanowili połączyć nauczyciele matematyki w SP 2 w Świdnicy. I to z powodzeniem. W ramach projektu „Matematyczni Olimpijczycy” przeprowadzona została Rodzinna Olimpiada Matematyczna pt. „Tajemnicza noc w muzeum”, w której wzięli udział uczniowie klas 4 i 5 wraz z członkami swoich rodzin. Liczył się czas przejścia przez tor przeszkód i dobra zabawa. Niezawodne ciocie, nieocenieni dziadkowie, starsi kuzyni wspólnie z naszymi uczniami rozwiązywali zadania, których wynik decydował o przebiegu gry.

W tym samym czasie uczniowie kl.7,8 i 3 gimnazjum wzięli udział w turnieju gier planszowych. Do wyboru mieli układanki – sześcianiki, carcassonne, bingo, warcaby. Zabawa polegała na zebraniu jak największej ilości punktów. Dla najaktywniejszych przewidziano atrakcyjne nagrody. W salonie wróżb andrzejkowych niejednemu zakręciło się w głowie. Dodawali iloczyn liczby głosek i podwojonej liczby sylab imienia, by dowiedzieć się, jaką magiczną moc kryje ich imię. Przepowiednie profesora Przecinka uchyliły kurtynę przyszłości, a poznanie tajemniczego wzoru z Al. Katharu pozwoliło obliczyć datę wszystkich pechowych dni. Wszystko odbyło się w ramach projektu „Spotkania z matematyką”.

Projekty o wartości 5000 zł  i 8000 zł sfinansowała Fundacja mBanku.