Szkoła w drodze

Pierwsze w tym roku zajęcia w ramach Szkoły w drodze odbyły się 23 listopada 2018 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Wzięli w nich udział uczniowie z klas czwartych i piątej. Ponieważ był to pierwszy wyjazd w takim składzie, część zajęć poświęciliśmy na to, żeby się lepiej poznać. Ustaliliśmyt też zasady obowiązujące podczas warsztatów i podpisaliśmy kontrakt.             Następnie przeszliśmy do rzeczy. Temat komunikacji jest niezwykle rozległy. My mogliśmy pozwolić sobie tego dnia jedynie na wprowadzenie do niego. Uczniowie odkryli, że ważne jest nie tylko co mówiemy, ale i jak to robimy. Gesty, mimika, postawa uzupełniają przekaz i zdradzają zdecydowanie więcej, niż niektórzy sie spodziewali.

MG