Szlakiem Powstania Wielkopolskiego i świętomarcińskich rogali

Szlakiem powstania wielkopolskiego i świętomarcińskich rogali

Laureaci turnieju „Kocham Cię Moja Polsko” (drużyny z SP nr 105, SP nr 2 i Szkoły Społecznej) oraz uczniowie klasy 7a i 8a naszej szkoły bladym świtem 19 października br. wyruszyli do Poznania. Pierwszym punktem programu była wizyta w Rogalowym Muzeum.  Dowcipnie,  a do tego z elementami gwary poznańskiej  o historii rogali świętomarcińskich opowiedzieli nam prawdziwi znawcy sztuki. Koziołki na wieży poznańskiego Ratusza, Cytadela Poznańska, Muzeum Uzbrojenia to kolejne punkty programu.  I kiedy po obiedzie niektórym wydawało się, że czas na drzemkę, szybko przekonali się, że są w błędzie. Okazało się, że najciekawsze przed nami. Uczniowie wyruszyli Szlakiem powstania wielkopolskiego. Biegali po Poznaniu na komendę, zdobywając strategiczne budowle, kryli się przed przeciwnikiem, nanosili na mapę punkty, w których toczyły się walki oraz szlak oddziałów polskich i niemieckich. Wniosek z tego taki, że historii można się uczyć nie tylko w szkolnej  ławce, ale i podczas zabawy.

Z takich wycieczek nie chce się wracać.

Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu „Z miłości do Niepodległej” współfinansowanego przez Ministra Edukacji Narodowej w związku z obchodami setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości.