Kwiecień 2019 – Konkurs Mistrz Pięknego Czytania

2 kwietnia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci odbył się konkurs pn. Mistrz Pięknego Czytania. Głównym zadaniem konkursowym było przeczytanie w sposób bezbłędny i atrakcyjny przygotowanego wcześniej fragmentu jednej z następujących lektur: Mikołajek, Opowieści z Narnii, Chłopcy z Placu Broni. Czas wystąpienia nie mógł przekroczyć trzech minut.

Liczna, siedemnastoosobowa grupa uczniów z klasy 4a i 4b podjęła wyzwanie głośnego czytania i wzięła udział w konkursie.

Panie bibliotekarki oceniały prezentację uczestników według następujących kryteriów:

• płynność czytanego tekstu,
  • bezbłędność,
  • wyrazistość i dykcja,
  • interpretacja czytanego tekstu.

Biorąc pod uwagę powyższe wymagania jury konkursu nagrodziło następujących uczniów:

I miejsce – Szymon Mikus z kl. 4a
II miejsce – Weronika Woźny z kl. 4b
III miejsce – Wiktoria Hałdys z kl. 4b
Wyróżnienie – Emilia Rabka z kl. 4b

Cieszy fakt, że uczniowie naszej szkoły chętnie przyczynili się do popularyzowania książki
i czytelnictwa.