Marzec 2019 – Pasowanie na Czytelnika uczniów klas pierwszych.

W pierwszy dzień wiosny panie z biblioteki szkolnej zorganizowały uroczyste Pasowanie na czytelnika dla klas pierwszych. Na uczniów czekało sześć zadań, sprawdzających wiedzę o książce
i bibliotece. Dzieci z wielkim zapałem rozwiązywały zagadki, rebusy oraz test. Pierwszaki wykazały się dużą pomysłowością podczas spisywania próśb książki. Wszystkie bez wyjątku poradziły sobie
z przygotowanym „egzaminem”. W ostatniej części spotkania nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. W nagrodę każdy uczeń otrzymał pamiątkowy medal. Zajęcia wzbogacone były multimedialną prezentacją oraz wokalnym występem Ani z kl.3d.

Biblioteka to wyjątkowe miejsce w szkole, w której każdy uczeń może znaleźć coś dla siebie. Wyrażamy ogromną radość z faktu, że do grona czytelników w SP2 dołączyli kolejni uczniowie.