Pasowanie na Czytelnika w SP2

18 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się niezwykłe wydarzenie – Pasowanie na Czytelnika dla uczniów klas pierwszych. Gośćmi spotkania byli: pani dyrektor Alicja Matysik oraz pan wicedyrektor Jerzy Tokarski. Pani dyrektor w swoim  wystąpieniu gorąco zachęcała uczniów do czytania.

Podczas pierwszej części uroczystości dzieci miały kilka zadań do rozwiązania. Były to wierszowane i obrazkowe zagadki, rebusy, dotyczące wiedzy o książce i bibliotece.  Pierwszaki świetnie sobie poradziły z poleceniami.

Następnie każda klasa w swoich zespołach  układała prośby książki, czyli zdania o poszanowaniu książek.

W części artystycznej wystąpiła uczennica klasy 5a Oliwia Greś – Maruszewska, która wyrecytowała wiersz „Abecadło” J. Tuwima. Dodatkową atrakcją przy deklamacji  były litery w rozmiarze maxi, występujące w tekście.

Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli obietnicę, że będą szczególnie dbać o książki. Potem każdy pierwszak został pasowany na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało zakładkę do książki.

Liczymy, że od tej pory każdy uczeń klasy pierwszej będzie częściej odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.