Urodziny biblioteki

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkolnej bibliotece odbyły się Urodziny biblioteki. Z tej okazji został ogłoszony konkurs, wśród dzieci uczęszczających na świetlicę, na najładniejszą laurkę. Pani Małgosia ze świetlicy z małymi pomocnikami wykonały przepiękną Mądrą sowę, a panie bibliotekarki przygotowały szereg urodzinowych atrakcji. Najciekawsze z nich to: taniec z balonami, slalom z gazetą na głowie, bajkowe zagadki, słodki poczęstunek. Na zakończenie imprezy każde dziecko, które wykonało laurkę otrzymało książeczkę w prezencie. Cieszy fakt, że biblioteka i książka może kojarzyć się z czymś wartościowym i pozytywnym. Dzięki powyższym działaniom mali czytelnicy czerpią ze skarbnicy wiedzy już od najmłodszych lat.