21 maja klasy drugie uczestniczyły w wycieczce Szlakiem Ginących Zawodów

w Kudowie – Zdrój. To miejsce, w którym zatrzymał się czas.

Uczniowie mogli tu zobaczyć pokaz garncarstwa i wykonać własnoręcznie miseczki z gliny,

odwiedzili dom chleba, chatkę ze sprzętem dawnego użytku z poprzedniej epoki i kuźnię,

w której odbył się pokaz kowalstwa. Dzieci miały też okazję spacerować po zwierzyńcu.

Pełni wrażeń ,z umorusanymi buziami w maśle i smalcu udaliśmy się w drogę powrotną

doceniając nowoczesność w naszych domach.